Haberler

Ülkemizin önde gelen şirketlerindeki üst düzey yöneticilerin katılım gösterdiği Kocaeli Üniversitesi Kariyer ve Danışmanlık Kulübü etkinliklerine, 2M Kablo Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Dereli konuk oldu. Etkinlikte 2M Kablo ve deneyimleri hakkında merak edilen sorulara doğrudan cevap verme imkânı buldu.

Mehmet DERELİ, 2M Kablo’nun günümüze nasıl geldiğini, şirketi kurarken hangi zorluklar ile karşılaştığını ve nasıl bir vizyon izlediklerini Kariyer ve Danışmanlık Kulübü öğrencileri ile paylaştı. Ayrıca başarıya giden yolda atılması gereken doğru adımları ve gençlerin başarılı bir kariyer için yapmaları gerekenleri keyifli geçen etkinlikte üniversite öğrencilerine aktardı.

Kariyer etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Mehmet Dereli, kariyer planlayan öğrencilerin kendilerini eksi ve artı yönleriyle iyi bir şekilde değerlendirip, artı yönlerine uygun bir şirket ve pozisyonda kariyer hedeflemeleri gerektiğini belirtti. Öğrencilerin, mezuniyetlerine yakın ve hatta mezun oldukları dönemlerde bile genelde kariyer planlarının olmadığının belirten Mehmet Dereli, bu konuya sebep olan en önemli neden olarak yönlendirme eksikliği olduğunun altını çizdi.İş hayatında başarılı olmanın dürüstlük ve çalışkan olmaktan geçtiğini belirten Mehmet Dereli, deneyim sahibi yöneticilerden alınacak tavsiyelerin önemine değindi. En önemli kriterin kişilerin kişiliği olduğunu belirtip, mesleğin sonradan kolaylıkla öğrenilebileceğini ifade etti.

Mehmet Dereli konuşmasında; kariyerinde yaşadığı sıkıntıları, bu sıkıntıları aşmak için gösterdiği mücadeleyi öğrenciler ile paylaşıp, çok çalışmanın önemini vurguladı. Ayrıca yaşamış olduğu çeşitli anıları anlatarak kazandığı tecrübeleri paylaştı.

Öğrencilere 2M Kablo’da öncelikle stajyer ve ardından kadrolu çalışan olarak çalışabileceği pozisyonlar hakkında bilgi veren Mehmet Dereli, üniversite ile işbirliği yapmanın ve öğrencilerin yapacakları katkıların sektörün gelişimine katkı sağladığını vurguladı.

2M Kablo’nun kuruluşundan bu yana başarılarının da anlatıldığı etkinlik, sohbete katılan Kariyer ve Danışmanlık Kulübü üyelerinin kariyer alanında sorduğu soruların Mehmet DERELİ tarafından cevaplandırılması ile devam etti. Kariyer ve Danışmanlık Kulübü Ağaçlandırma Projesi kapsamında Kulüp Başkanı İbrahim MAJİDOV tarafından Mehmet DERELİ’ye adına dikilecek fidan için sertifika takdim edildi.

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

Etkinlik topluca çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

2M Kablo hakkında

1993 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Alçak gerilim kabloları üreten 2M KABLO; ileri teknolojinin bütün imkanlarına sahip tam donanımlı üretim hatları, uzman kadrosu ve gelişime açık yapısıyla sektörde ilkleri gerçekleştiren, insana yatırım yapmayı en önemli amaçları arasında gören öncü bir konuma sahiptir. Kuruluşundan itibaren alçak gerilim kablolarını 2MKAB® markasıyla üretmekte olup daha sonra Ses ve Görüntü kablolarını LOOKAB® markası, yangına dayanıklı kabloları ise FireKab® markası adı altında toplamış ve bu markalar sektöründe kalite, güven, başarı ve ilklerin sembolü olmuştur.

Kablo sektörünün lider kuruluşlarından 2M KABLO 230’u aşkın personeli ile Silivri’de 14.000 m2 kapalı alan; toplam 23.000 m2’lik alanda üretim yapmaktadır. Perpa’da İstanbul Satış Ofisi bulunmaktadır. 250’ye yakın çalışana sahiptir. 

Copyright © 1993 - 2mkablo.com Tüm Hakları Saklıdır Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Powered By 4FLYY