Haberler

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla 2M Kablo, Çorlu Kızılay Ekibinin desteği ile fabrikasında kan bağışında bulundu.        

Bir doktor, iki hemşire, bir yardımcı ve iki kan bağışı ekip aracı ile kan bağışı sürecine destek veren Kızılay Çorlu Ekibi, revirde gerekli hazırlıkları yaptı. Kan bağışında bulunmak isteyen 2M Kablo çalışanları öncelikle form doldurdu ve gerekli testler yapıldıktan sonra kan bağışı için uygun olan 22 çalışan kan bağışında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Kızılay ülke genelinde kan stoklarının yetersiz olduğunu söyleyerek herkesi bağış yapmaya çağırmıştı.Özellikle kış mevsiminin olumsuzlukları nedeniyle düşük kan bağışının ortaya çıkardığı açığın, acil durum stoklarından karşılanması sebebiyle kan bağışı çağrısında bulunan Kızılay’a, 2M Kablo duyarsız kalmadı.

Kampanya için düzenlenen etkinlikte konuşan 2M Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dereli, "Her zaman kan bağışında bulunmalıyız. Çünkü her zaman kana ihtiyaç var. Her yıl düzenli olarak bu kampanyayı düzenlemeyi planlıyoruz. Bu kampanyanın diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmasını istiyoruz’’ dedi ve Türk Kızılay’ının başlattığı "Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır" kampanyasına destek vermekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hastaneye başvuran her 7 kişiden birinin kan nakline ihtiyacı olduğu ülkemizde, İstanbul’un günlük kan ihtiyacı 2.000 ünitedir. Türkiye genelinde 60 bin olması gereken stok seviyesi ise yaklaşık 30 bindir.

Copyright © 1993 - 2mkablo.com Tüm Hakları Saklıdır Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Powered By 4FLYY